Nogradsipek - Bathory

Nogradsipek

Iskola

Voltunk is és láttunk is

A tanárok számára kiutalt továbbképzési alapot a pedagógusok saját döntésük alapján költhették el ebben a tanévben.
Így került sor arra, hogy tapasztalatcserére indultunk egy egyházi iskolába, Nógrádsipekre, egy pici falu kicsiny iskolájába, amely csak úgy tudta megtartani oktatási intézményét, ha a közoktatás helyett az egyházi iskola státuszát veszi át, mert akkor létszámtól függetlenül működhet. Nagy  változást nem okozott ez az iskola életében, mert ugyanazok a tanulmányi  követelmények vonatkoznak rájuk is. Ami plusz tevékenységet ró a gyerekre és  szülőre az a heti egyszeri vallásóra, ami nálunk is létezik és a havi egyszeri családi misén való kötelező részvétel. A tanévnyitókat és évzárókat a templomban tartják, és a tanárok lelki gyakorlaton vesznek részt  minden iskola év elején. Lehet, hogy mindez megkönnyíti a munkát és segítséget nyújt a mindennapi feladatok elvégzésében.
Útközben  sok szép helyen megálltunk és megismertük Magyarország néhány  érdekes és értékes helyszínét. Fürödtünk Miskolctapolcán, jártunk a Nagy Lajos- kori diósgyőri várban, megnéztük a palóc vidék egyik gyöngyszemét, Hollókő épületeit, sétáltunk az egri várban és szakszerű vezetéssel megnéztük az egri Eszterházi Károly által építtetett főiskolát.
Jó volt együtt lenni, sok új dolgot látni és hallani.
Vida Anna
ultima actualizare la 27 martie 2024